9 Eylül 2012 Pazar

Bebek Partileri / Baby ShowersSöz, nişan, bekarlığa veda, bridal shower, kına, düğün derken sıra geldi baby shower kutlamasına. :) Peki ne zaman bitecek bu masraflar diye düşünmeden, aslında kutlamaya en değer şeyin hayat olduğunu unutmamak gerekmez mi?

Doğuma aylar kala anne adayına destek olmanın en güzel şekli artık bebek partileri! Hastane masrafları, evde bebeğin rahatı adına yapılan değişiklikler derken bir sürü masraf yüklenir anne-baba adaylarının omuzlarına. Bu masrafların aksine bebek partileri anne adayını hem maddi hem manevi açıdan rahatlatabilecek bir kutlama imkanı sunar.

Nasıl mı?
Bebek partileri genellikle anne adaylarının yakın arkadaşları tarafından üstlenilen organizasyonlardır. İster sürpriz ister anne adayının bilgisi dahilinde olsun, eğlence garantilidir. Ev ya da kafe ortamında kutlanılması tercih edilen bebek partileri çoğunlukla çay partisi ve kahvaltı şeklinde gerçekleşir. Partinin yapılacağı mekânın süslemesi için bir tema seçilir, temaya uygun davetiye ve misafirlere verilecek hediyelerin hazırlanması da adettendir.
Bu masraflara anne adayı dahil olmaz, üstelik bebeğin doğumundan itibaren ihtiyaç duyabileceği pek çok şey bu parti aracılığıyla kendisine hediye edilir. Günümüzde geliştirilen bir başka akılcı yöntem de anne adayının hazırladığı ihtiyaç listesinin arkadaşları tarafından imkânlar doğrultusunda paylaşılması şeklindedir. Bu sayede hem annenin hayalleri gerçekleşmiş olur hem de aynı hediyeden birkaç adet alınması riski ortadan kalkar.

Kutlamanın olmazsa olmazları nelerdir?
Bebek partisine özel pek çok oyun vardır. Benim katıldığım bir partide anne adayının göbek çevresinin kaç cm olduğunu tahmin etmeye yönelik bir yarışma yapılmıştı. Tahminimle ikinci olduğum için çok da güzel bir hediye kazanmıştım. Hiç beklemediğim anda hediye almayı hep çok sevmişimdir.
Bugünlerde partilerde cupcakeler ve sevimli kurabiyeler de olmazsa olmazlardan. Bence macaronlar ve şans kurabiyeleri de lezzetli alternatifler arasında düşünülmeli.

Veeeee tabi ki bez pastalar…
Bez pasta ilk duyulduğunda kulağa biraz tuhaf geliyor, farkındayım ama aslında yeni doğan bebeklerin çok fazla bez tükettikleri düşünülürse anne-babanın en çok masraf yaptığı ve en çok ihtiyaç duyduğu bebek ürününün bez olduğu açık. Bez pastalar, bezleri çok sevimli sunumlarla, tercihen biberon, emzik, oyuncak, mama önlüğü, hatta bebek battaniyesi gibi farklı ürünlerle beraber hediye etme imkânı da sunuyor. Bir sepet gibi düşünmekte fayda var ama sepet içinde değil, tek ya da çok katlı bir pasta şeklinde hediye ediliyor. Her bir bez ayrı ayrı paketlendiğinden hem hijyen açısından güvenli oluyor hem de bebek odasıyla uyumlu, estetik açıdan çok daha hoş bir şekilde oda dekorasyonunun birer parçası haline geliyorlar.
Tercih size kalmış, hayal gücümüz bu noktada sınır tanımıyor, ister anne adayının favori çiçeği ile süslenmiş olsun ister bebeğin odasındaki duvar kâğıdına uyumlu renkte seçilmiş kurdele ve biblolarla süslenmiş olsun. Birbirinden sevimli ürünleri, herkesin kesesine uyabilecek fiyat aralıklarında kaliteden ödün vermeden hazırlıyoruz.

 ***

After the proposal, engagement, bachelorette, bridal shower and wedding, now it is time for the baby shower! Before worrying about the expenses of all these celebrations, shouldn’t we remind ourselves that actually, life is the one thing worth celebrating?
Nowadays, the best way to support a mother-to-be is throwing a baby shower! Before the birth, the mum and dad-to-be are trying to cope with hospital bills, changes for the comfort of baby and many other details. A baby shower can offer the opportunity to give them the moral and material support they need.


How does that work?
Baby showers are parties that are usually thrown by the close friends of the mother-to-be. Whether it is a surprise to the expectant mother or not, you can be sure that it will be fun for everyone. A baby shower can take place in a house or at a cafe and it is usually organized as a tea party or a breakfast party. The place where the party takes place is decorated based on a theme and the invitations and the party gifts are usually designed around the same theme.
The mother-to-be is usually not responsible for the expenses of the party and she gets the chance to receive many things she might need following her delivery as gifts. Nowadays some expectant mothers prepare lists of necessities and her friends and relatives choose their gifts knowing what she needs. This helps the mother to realize her dreams and the friends to eliminate the risk of choosing the same gift with others.

What is a must in a baby shower?
There are many games specially prepared for baby showers. In a party I attended, there was a contest to guess the perimeter of the pregnant belly. I came the second with my guess and won a lovely prize. I always love receiving gifts when I’m not expecting.
Nowadays cupcakes and yummy cookies are a must in parties. I think macaroons and fortune cookies should be considered as delicious options.
Aaaand of course, diaper cakes…
I know “diaper cake” sounds a little bit weird at first, but when you consider how many diapers a new born baby needs, it is easy to see that the biggest expense and necessity of new parents are diapers. Diaper cakes give the opportunity to give diapers as presents with cute arrangements which may include baby bottles, pacifiers, toys, bibs and even baby blankets. You can imagine it as a basket, but instead of a basket the gift is prepared as a single or multi tier cake.
Everything is up to you, there are no limits to imagination. We can adorn the cake with the favourite flower of the mother-to-be, with ribbons and trinkets in the colour of the nursery or with anything else you wish. We prepare these lovely gifts for affordable prices without sacrificing quality.

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...