Organizasyonlar


Organizasyon düzenleme hayali Çocuklara Mucizeler hikayesine atıldığımız Ağustos ayından itibaren aklımızdaydı. Bu süreç içinde piyasada gördüğümüz organizasyon firmalarından farklı olarak ne yapabiliriz sorusuyla yerli yabancı pek çok firmanın işlerini yakından takip ettik. Ben zaten kendi düğün hazırlıklarım için 3 senedir, İzmir ve özellikle İstanbul içinde hizmet veren pek çok organizasyon firmasıyla tanışma imkanı da bulmuştum. Açık konuşmak gerekirse en büyük sıkıntı hem düğün hem de diğer organizasyonlar için hayal gücünün ve yaratıcılığın eksik olmasıydı. Herkes bir şekilde ya hazır beş kollu şamdanıyla hazırladığı hepsi birbirinin aynı düzenlemeleri ballandıra ballandıra anlatıyor ya da henüz uygulamaya geçemediği yabancı sitelerden topladığı resimleri gösteriyordu. Sizi bilmem ama ben yabancı sitelerden çalınmış görüntüleri bana ısıtıp sunan firmalarla çalışmak istemem. Üstelik şimdi herkesin Pinterest üyeliği olduğu günümüzde bu kendini kandırmak değil de nedir? Her işi bir arada yapabileceğini iddia edip her konuda yetersiz kalan firmalardan biri olmayı istemem. O yüzden Çocuklara Mucizeler'de sadece bebek ve çocuk üzerine organizasyon yapma yolunda ilerlemekten daha doğru bir karar alamazdım.

Çocuklara Mucizeler, hoşgeldin bebek partileri, bebek mevlüdü, diş buğdayı, ilk adım partisi, vaftiz töreni, doğum günü partisi, temalı parti organizasyonları ve hastane odası süslemesi gibi pek çok alanda mekan süsleme ve organizasyon hizmeti veriyor. İster evinizde ister en sevdiğiniz mekanlarda elimizden geldiği kadar stresinizi azaltmak ve davetiyeden müziğe tüm organizasyonu sizin yerinize üstlenmek üzereye yanınızdayız. Çocuklara Mucizeler ekibi olarak partinizin süsleme kısmını biz üstleniyoruz, fotoğraf, catering, animasyon gibi diğer hizmetler için de sizlere bağlantı kurup tüm gerekli görüşmeleri sizlerin yerine gerçekleştirebiliyoruz.

Bir çok siparişte kurabiye, pasta hazırlayıp hazırlamadığımızı soruyorlar. Cevap olarak "biz yapmıyoruz ama size önerebileceğim çok iyi firmalar var" diyorum ve insanlar bu duruma çok şaşırıyorlar. İyi yemek yapan bir insan olarak bilinmeme rağmen, ben "haydi kurabiye de yapayım, pasta da yapayım" hevesine hiçbir zaman girmedim çünkü bu işi benden kat kat iyi yapabilecek çok başarılı firmalar var ve ben onların emeklerine çok saygı duyuyorum, çok da severek takip ediyorum. Herkes en iyi olduğu alanda kalsa ve bu konuda en iyi noktaya nasıl ulaşırım derdinde olsa ortaya çok daha başarılı işler çıkar.

Sadece pastacılık sektöründe değil, fotoğraf ve catering gibi farklı alanlarda da bu konu geçerli. Biz pek çok firmayı yakından takip ediyor, farklı bütçeler için en doğru isimleri sizler için araştırıyoruz. Her bütçeye göre farklı alternatifler sunabilmek, mutluluğu maddi sıkıntılara girmeden paylaşmak ve hayalinizdeki organizasyonu yaratmak için bizlere güvenebilirsiniz. 

Öncelikle bu tarz organizasyonları sadece yüksek gelirlere sahip insanlar yapabilir düşüncesinden kurtulmak gerek. Hayal gücü ve yaratıcılığın olduğu yerlerde bütçe derdi kalmaz. Biz Çocuklara Mucizeler'de farklı malzemeler ve platformlar kullanarak her bütçeye uyabilecek farklı sunumlar düzenliyoruz. Aralık ayında gerçekleştirdiğimiz ilk çekimlerimizde amacımız bu farkımızı ortaya koymaktı. Tek tip platform ve süs malzemesi kullanmak yerine porselen, kristal, gümüş, cam, metal, karton, plastik gibi farklı malzemelerde platform seçeneklerimizi çeşitlendirdik ve bu özelliğimizi farklı sofra düzenlemeleri, açık büfe sunumları hazırlamakta kullandık. 

Bizi diğer firmalardan ayıran bir başka özellikle dil kullanımı konusundaki hassasiyetimiz. Hem yazılarımızda hem de organizasyonlar için yaptığımız düzenlemelerde dilimizi doğru kullanmaya çok özen gösteriyoruz. Misafirlerin Türkçe konuştuğu bir davette, kapıda niye 'Happy Birthday' yazsın ki? Her şeyi kopyala yapıştır mantığıyla yapmak kolay ama etik olmayan bir davranış. Hepimiz teknolojinin, bir takım sitelerin bize sağladığı imkanlardan yararlanıyoruz kabul ama ben sosyal platformlarda kendi düzenlemesiymiş gibi her görseli kullanan firmaları görünce kendimi kontrol etmekte çok zorlanıyorum. Bu nedenle de, müşterilerimiz özel bir talepte bulunmadığı sürece tüm metinlerimizi Türkçe hazırlıyoruz.

Çocuklara Mucizeler sayfalarımızda dört ay gibi kısa bir sürede 100'e yakın ürünü sizlerle paylaştık, şimdi bu ürünlere organizasyon düzenlemelerimizi ilave etmeye başlıyoruz. Bunu yaparken içimizde taklit edilmek gibi bir korku yok çünkü biz yaratıcılığımıza ve hayal gücümüze güveniyoruz. 

Hayat kutlamaya değer! 

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...